بلاگ

بازگشت شنل به دنیای مد

شنل‌ لباسی است که نیم‌پالتو و نیم‌کت به حساب می‌آید. این پوشش آستین ندارد و روی شانه‌ها را می‌پوشاند.این لباس مدت‌های مدیدی است که فریبندگی خود را حفظ کرده‌ است. شکل‌ها، اندازه‌ها، جنس پارچه‌ها و چاپ‌های متنوعی که در دوخت شنل به کار می‌رود در طول قرن‌ها تکامل یافته است و با نمادهای متفاوتی همراه بوده است. شنل در زمان با مفهوم قدرت همراه بوده است و با قلمرو خیال در ارتباط.

حتی اگرهر ساله، روسری‌هایی با ابعاد بزرگ (روسری‌های طرح شِنل)، شال‌ها و پانچوها به عنوان ترند پاییزی به دنیای مد بازگردند، امسال، در فصل زمستان شنل یک لباس کلیدی در کمد لباس خواهد بود. لورنس باریل[4]، مجری تلویزیون و نویسنده اثری با عنوان کتاب ِمقدسِ خرید هوشمند[5] می‌گوید: “امسال انتخاب‌های زیادی برای شِنل وجود دارد.” برخی از طرح‌های شِنل مانند پتو، بسیار پوشاننده و بیشتر از جنس “پارچه های نرم”، و برخی دیگر از جنس پارچه‌های زبرتر و سِفت تری هستند.”

شنل که در قرن۱۸ نمادِ قدرت بود، درنمایش لباس طراح ایتالیایی، السا اسکیاپارلی[6] در سال ۱۹۳۶ همه‌ی توجه‌ها را به سوی خود معطوف کرد. شِنل، به عنوان پوششی جسورانه، به نماد فمینیسم در مد تبدیل شد. از آن زمان، شنل در اینجا و آنجا در مجموعه‌های طراحان مد دیده می‌شد تا سال ۲۰۱۶، زمانی که این لباس به ستاره نمایش‌های کت واک تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *